Długie spodnie dresowe, legginsy czy szorty. Co włożyć na trening?

Treningowa odzież męska dostępna jest w wielu wariantach. Panowie zastanawiają się, jakie elementy powinny znaleźć się w ich sportowej garderobie. Sporo zależy od osobistych preferencji, ale też panujących warunków pogodowych czy rodzaju zaplanowanych ćwiczeń. Tym razem pod lupę bierzemy spodnie – sprawdź, jaki fason oraz długość nogawki będą najlepsze.

Wybierając się na trening, warto zastanowić się nad tym, aby wybrana stylizacja odpowiadała porze roku, temperaturze na sali oraz intensywności planowanych ćwiczeń. W AthleticRebel projektujemy sportową odzież męską, która jest odpowiednia zarówno na rozgrzewkę, jak i bardziej intensywny trening interwałowy. Ważny elementem stroju są spodnie – dlatego tym razem przeanalizujemy dostępne fasony, wykorzystywane materiały oraz długość nogawki.

Długie spodnie dresy czy legginsy?

Różnica między tymi dwoma modelami jest oczywista i zauważy ją nawet laik, który nie przykłada zbytniej wagi do aktualnie obowiązujących trendów modowych. Poniżej krótka ściągawka, która pozwoli Ci zrozumieć, czym charakteryzują się poszczególne modele.

  • Spodnie dresowe męskie
Czarne spodnie dresowe męskie

Do niedawna jeszcze główny wybór wielu trenujących panów. Od lat dres uznawany jest za typowo sportowy strój, ale wraz z jego debiutem w stylizacjach miejskich, nadszedł czas na rewolucję także na siłowniach. Długie spodnie treningowe męskie szyte z bawełny nadają się do spokojniejszych ćwiczeń, dlatego zostaw je na rozgrzewkę czy jogę. Ten miękki materiał jest przyjemny dla skóry, o ile jest suchy. Niezbyt dobrze radzi sobie z odprowadzaniem potu, dlatego do intensywnej rozgrywki w tenisa, na trening kolarski czy do podnoszenia sztangi lepszym wyborem będą spodnie uszyte z syntetyków, czyli legginsy.

  • Legginsy męskie treningowe

Spodnie o dopasowanym kroju nie cieszą się dużym zaufaniem macho, ale każdy musi przyznać, że perfekcyjnie podkreślają muskulaturę nóg. Produkty sygnowane logo AR powstają z uwzględnieniem męskich potrzeb, dlatego mają płaskie szwy poprowadzone od pachwin w górę, a z tyłu wzdłuż pośladków. W ten sposób przylegają do ciała niczym druga skóra i nie powodują żadnych otarć czy innych mechanicznych uszkodzeń.

Nie można odmówić im nowoczesnego wyglądu, a także perfekcyjnego wykończenia. To zasługa elastycznych tkanin premium – korzystamy z nich, szyjąc ubrania sportowe męskie. Takie spodnie nie krępują ruchów, dbają o suchość skóry, fenomenalnie odprowadzają pot i pozostawiają pełną swobodę ruchów.

Już sam ten opis powinien sprawić, że w niedalekiej przyszłości przynajmniej rozważysz przetestowanie legginsów męskich. My już to zrobiliśmy i uważamy, że to jeden z naszych najlepszych wyborów.

Wybierając długie spodnie do ćwiczeń, trudno wskazać jednoznacznie, który produkt zasługuje na większe uznanie. Ze względu na to, że i tak potrzebujesz kilku strojów sportowych na siłownię, możesz pokusić się o zakup obydwu modeli i przetestowaniu ich w praktyce.

Kiedy warto wybrać szorty męskie?

Za wyborem krótkich spodenek na siłownię przemawia wiele argumentów i nie jest to jedynie chęć ochłodzenia się czy wyeksponowania umięśnionych nóg. Znamy przynajmniej klika powodów, dla których warto zaopatrzyć się w krótkie spodenki dresowe lub getry kompresyjne zamiennie do długich spodni dresowych męskich.

Obydwa modele różnią się przede wszystkim fasonem. Pierwsze zazwyczaj są uszyte z dzianiny i mają swobodny krój. Drugie muszą opinać nogi na wysokości ud. Zdecydowanie najczęściej polecane są do biegania oraz uprawiania dyscyplin sportowych, w których liczy się maksymalna mobilność oraz swoboda przy wykonywaniu zamaszystych kroków.

W czym tkwi ich wyjątkowość? Spodenki kompresyjne mają duży wpływ na to, jak krąży krew w nogach, mogą nawet minimalizować niewielkie urazy czy kontuzje, a po zakończonym treningu przyspieszać regenerację.  Warto rozważyć je do intensywnych ćwiczeń w terenie.

Zaletą męskich szortów treningowych — w każdy wydaniu jest:

  • optymalna długość i szerokość nogawki — w AR zadbaliśmy o to, aby kończyła się ona nad kolanem. Dzięki odpowiedniemu fasonowi i elastycznemu materiałowi spodenki doskonale rozciągają się podczas biegania czy wykonywania serii powtórzeń, np. przysiadów. Nie wpijają się w skórę i nie zostawiają na niej nieestetycznych śladów,
  • zastosowanie wysokiej klasy materiałów — bawełna jest przyjemna w dotyku i zapewnia odpowiednią wentylację podczas łagodnych ćwiczeń (joga, pilates), natomiast tkaniny syntetyczne (poliester z domieszką elastanu) odpowiadają za utrzymanie skóry w suchości oraz świeżości,
  • wysoki komfort użytkowania — krótkie spodenki dobrze leżą na ciele, zapewniają wygodę nawet podczas forsujących aktywności,
  • nowoczesny design —naszym znakiem rozpoznawczym jest minimalistyczne wzornictwo, co docenią panowie lubiący uniwersalne ubrania na siłownię. Ozdobione logo AR świetnie prezentują się na siłowni oraz treningu outdoorowym.
Krótkie spodenki

Krótkie spodenki nie sprawdzą się jednak podczas treningu w chłodne dni — mogłyby prowadzić do wychłodzenia mięśni, a stąd już niedaleka droga do kontuzji. Mają jednak tę przewagę na długimi, że zajmują minimalną ilość miejsca w plecaku czy sportowej torbie (sprawdź też nasz artykuł: w co się spakować na trening).

W zależności od intensywności ćwiczeń oraz ich rodzaju dopasuj odpowiedni fason spodni i materiał. Długie spodnie dresowe męskie z szerszą nogawką mogą powodować opory powietrza przy jeździe na rowerze lub ocierać się o sprzęty na siłowni. Przylegające do ciała legginsy uszyte z poliestru nie dość, że zachowują swoją pozycję blisko ciała przez cały czas, to w dodatku mają pozytywny wpływ na Twój sportowy wizerunek — podkreślają umięśnione łydki i uda, a także utrzymują skórę suchą oraz świeżą.

Teraz już wiesz, jakie ubranie najlepiej sprawdzi się podczas treningu? 

Opublikowano